Játékidő

A folyamatosan digitalizálódó világban a gyerekek mozgás iránti érdeklődése fokozatosan csökken, helyét a videojátékokkal eltöltött idő veszi át. A szülők számára ez az új világ sok esetben ismeretlen, ami számos konfliktushoz vezethet közöttük.

Ezért indít a Magyar Diáksport Szövetség egy olyan programot 2021-ben, ami segít a szülőknek megérteni a gyerekek szórakozási szokásait és gondolkodásukat, amelynek következtében nagyobb megértés alakulhat ki közöttük a szabadidős tevekénységeket illetően. Szakemberek bevonásával olyan kompromisszumos alternatívákat mutatunk be a szülőknek, amelyek a gyerekek egészséges testi fejlődéséről is gondoskodnak.

A programunkba belépő szülő rövid videós leckéken keresztül kap információt a különböző témákban.

Webináriumok segítségével az adott témaköröket mélyebben is érintjük, illetve egy általunk kezelt, zárt Facebook csoportban szakembereink külön válaszolnak a tanulás közben felmerülő kérdésekre.

A téma iránt érdeklődők a honlapot, illetve a kurzust az alábbi linkeken érhetik el:

A Játékidő facebook csoportja – csak regisztrált felhasználóknak – az alábbi linken elérhető:

A program keretében az alábbi időpontokban élő előadásokra kerül sor a HUNESZ és az MDSZ szakértőinek részvételével:

• 2021. május 10. (hétfő): 1. modul élő előadása – Bíró Balázs
  • 2021. május 12. (szerda): 2. modul élő előadása – Király Orsolya