Megrendülten értesültünk arról, hogy Lakatos Mihályné, volt kolléganőnk 2021.05.05-én elhunyt. Jolika magyar-orosz szakos tanár volt, aki a tanításon kívül rendkívül sokféle tevékenységet is magára vállalt. Munkaközösséget, diákönkormányzatot vezetett, színjátékot oktatott, kirándulásokat, színházlátogatásokat, versenyeket szervezett, osztályfőnöke volt több évfolyamnak is. Évtizedeken át terelte a helyes útra a gyerekeket. A gyermekvédelmi munka különösen szívügye volt. Nem csak a gyerekekkel, hanem a szülőkkel is jó kapcsolatot ápolt. Lelkesen, szívvel - lélekkel tanított, nevelt évtizedeken át, nemzedékeket. Még nyugdíjas korában is visszatért a tanításhoz, ha iskolájának szüksége volt tudására. Nyugdíjas éveiben is aktív maradt, lakhelyén a nyugdíjas klub kiemelkedő egyénisége volt. A szívében örökké fiatal maradt, tele energiával. Építő tagja volt minden közösségnek. Vidámsága, lendülete mindenkit magával ragadott. Vidámsága, életszeretete hiányozni fog mindenkinek. Az iskola dolgozói, volt kollégái, barátai, tanítványai kegyelettel megőrzik emlékét.

Lakatos Mihályné szül. Vígvári Jolán
(1945.02.13. - 2021.05.05.)