Szabó Magda jeles írónk születésének 100. évfordulója lesz az idén, ebből az alkalomból kárpát-medencei szintű olvasómaratont hirdettek. Február 21-én a timári iskolások is bekapcsolódtak ebbe a felolvasómaratonba. A felolvasás célja, hogy a magyar irodalom egy-egy kiemelkedő alkotójának életművére irányítsa a figyelmet országhatárainkon innen és túl. Benedek Elek, Orbán Balázs, Jókai Mór, Arany János, Gárdonyi Géza, Móricz Zsigmond, Kányádi Sándor, Tamási Áron művei után 2017-ben a száz éve született Szabó Magda írásait szólaltatjuk meg.

Szabó Magda (1917-2007) irodalmunk huszadik századi klasszikusa, számtalan irodalmi díj kitüntetettje, Kossuth- és Femina-díjas szerző. Az egyik legtöbbet fordított magyar íróként regényei számos országban és nyelven megjelentek. Életművében bármely korosztály találhat magának kedvére valót, témái egyetemesek, a világ bármely pontján élő olvasó személyhez szólnak.